Fotobanka

Příjem a vypouštění živočichů (Receiving and release of animals )
DruhPříjem a vypouštění živočichů (Receiving and release of animals )
KategorieZáchranná stanice živočichů
PodkategoriePříjem a vypouštění živočichů
Objednací číslo
KomentářČáp Vodňan se ozval od Balatonu!
Po devíti dnech bez signálu nám dnes ráno konečně přišla data od Vodňana. Naštěstí ve zdraví přeletěl území Bulharska a Rumunska, odkud nám chodila řada fotek a videí promrzlých čápů. Tak doufáme, že už se brzy objeví na komíně ve Vodňanech, nebo klidně někde jinde.
TAK MU DRŽTE PALCE!


Z historie:
18. dubna 2014 jsme od Městské policie Vodňany přijali poraněného čápa bílého. Při bouřce ho z hnízda na náměstí srazil poryv větru a měl silně poraněné křídlo a zhmožděniny po celém těle. Zpočátku to vypadalo na trvalé poškození s malým úspěchem na zpětné vypuštění. Po řadě léčení byl v roce 2016 vypuštěn do volné přírody v okolí Vodňan.
Vzhledem k jeho poranění bylo vhodné provést jeho monitoring pomocí GPS vysílače. To zajistí jeho stálé sledování a v případě nouze může být proveden i jeho zpětný odchyt. Zároveň je tak možné dozvědět se neznámé detaily ze života čápa, případně sledovat jeho tah do Afriky a zpět po více let. Toto vše sledování pomocí vysílače umožňuje.
V roce 2016-2017 zimoval netradičně na Arabském poloostrově na hranicích Jemenu a Saudské Arábie. Letos zimu trávil nejdříve v Čadu a asi od poloviny listopadu přeletěl do Súdánu. 12. února 2018 se začal pohybovat směrem na Rabak, kde se shromažďují čápi před letem do Evropy.
TOPlist