Kniha návštěv

jméno
email
www
Antispam - napište prosím číslo dvacet-osm:
 
alena
Reagovat na příspěvek 
25.06.2012 (18:04)

Dobrý večer všem, u "nás" v Makově je vše super, díky všem. Na hnízdě v Holandsku je hůř. Byla jsem z toho dost smutná, ale pro uklidnění jsem dohledala alespoň toto, ten malý nebyl mrtvý, tak doufám a moc si přeji aby ho z toho dostali. Zasílám odkaz co jsem našla na jejich stánkách - http://www.omroepgelderland.nl/web/Nieuws-1/1612481/Brandweer-redt-ondervoede-ooievaar.htm

Eva 1 reaguje:
 
25.06.2012 (18:25)

Dobrý večer, paní Aleno, moc děkuji za odkaz. Právě jsme chtěli odeslat email do Holandska s dotazem na stav mláděte. Ale je už jasno. Jak je vidět, hodně se se svým zájmem postarali právě Poláci. Jsem ráda, že jsme také možná alespoň kapkou na záchranu mláděte přispěli odeslaným emailem, ve kterém jsme vyjádřili obavy, ale nedostali jsme letos odpověď. Poláci, zdá se, byli vytrvalejší. Děkujeme!!!!

ZdenaT reaguje:
 
25.06.2012 (18:30)

Obrovský dík, za tento odkaz SmileSmile, to určitě překoná s pomocí lidí, už mě zmizel smutek a je místo toho zvědavost, jestli jej pak vrátí do hnízda, nebo do Makova po Holandsku. Jste pružná v reagování a nejen mě jste tímto uklidnila. To je úleva,uff..Smile 

Renda V. reaguje:
 
25.06.2012 (18:33)

Díky moc Aleno za pozitivní zprávu, která dává naději !!! Já tomu věřila, že se ho budou snažit zachránit !!! Teď už jen čápátko, bojuj !!!

ZdenaT reaguje:
 
25.06.2012 (18:34)

Evě 1 také děkuji za mailovou akci, nakukuji sem právě proto, že jsem čekala od Vás nějakou zprávu, která by Vám z Holandska přišla. A ono se to zadařilo takto, je to fajn, když lidi umí a chtějí pomoci. 

anka  email: KornerovaAnna@seznam.z reaguje:
 
25.06.2012 (19:59)

Děkuji všem, kteří se postarali o to, že holandská strana snad udělá pokus o záchranu posledního čapího mláděte z Meinerswijku. Škoda, že tam zareagovali až tak pozdě!" Chudinky čápíci možná vlastně umírali hlady a přežíval ten nejaktivnější, který dokonce už stál - a pak najednou tohle! A  Makov - to je ráj s plnými stoly, laskavou péčí a spoustou bystrých oček, která by upozornila, kdyby něco . Bohužel jsme nemohli pomoci v Holandsku.

Eva L.  email: evalend@centrum reaguje:
 
25.06.2012 (21:43)

Přidávám své díky k předchozím děkovačkám, zejména díky paní Aleně za odkaz a paní Evě1 za to, že svými

e-maily účinně jednala a určitě tak spolu s ostatními přispěla k vyvolání této záchranné akce, Bravo!!!

 

Jana z Hor  email: senbja@seznam.cz reaguje:
 
26.06.2012 (07:15)

Děkuji všem, kteří pomohli a držím pěsti.

Radka  email: lucni.kvitky@seznam.cz reaguje:
 
26.06.2012 (07:29)

V Holandsku letos nemají štěstí - uhynulo mládě sýčka Cry  http://www.beleefdelente.nl/vogel/steenuil

alespoň že tomu malému čápíkovi se snaží pomoci -  tak mu držme palce, aby to zvládl stejně dobře jako benjamínek v Makově, je krásné je sledovat všechny čtyři na hnízdě Smile

 
Eva 1
Reagovat na příspěvek 
25.06.2012 (15:35)

Nejmladší mládě je mezi svými - velmi děkuji za zprávu v aktualitách. Držíme "Benjamínkovi" palce, odletěla mu DMS, ale v tomto případě budou důležitější právě ty palce. Zdá se, že na hnízdě má vyhráno (letos jsme mohli jinde vidět, co bohužel dokážou i sourozenci).

Je znám nějaký podobný případ? a jak pak vypadá začlenění do hejna? Zdravíme do Makova a děkujemeWink

PS. Zítra se chystáme do ZS Pátek k panu Vaňkovi.

Těšíme se.

 

Co se týká holanského hnízda, smutek. Už to vypadalo nadějně. Pokud se o něm něco dozvíme, napíši.

Děkuji paní Evě L. za informaci o dnešní události na tomto hnízdě.

libor, makov reaguje:
 
25.06.2012 (19:49)

S Benjamínkem uvidíme, ale zatím se v hnízdě statečně drží. Pokud to vydrží, bude se sourozenci tak za 3 týdny poletovat po stanici a okolí a měl by se bez problémů začlenit k ostatním.

Tak mu držme palce!

 

a zítra pozdravujte Luboše a Martu z Pátku Wink

 
Eva L. email: evalend@centrum.cz
Reagovat na příspěvek 
25.06.2012 (13:56)

Na tom našem makovském hnízdě ja tolik radosti!Smile Na rozdíl od toho nešťastného holandského hnízda na střeše. Právě jsem viděla, jak dva ochranáři na vysouvací plošině to poslední třetí mládě odebrali z hnízda, zdá se, že také uhynulo, vůbec se nepohnulo, když se ho dotýkali. Mělo celý zobáček obalený a slepený něčím černým, vypadalo to jako ta plíseň nebo asfalt či co... ach jo Cry

ZdenaT reaguje:
 
25.06.2012 (14:05)

Já jsem v šoku, že je to tak nešťastné hnízdo, nebo špatná dostupnost potravy, že donesou dospělí čápové i to, co považují za potravu. Odpoledne po obědě bylo vidět, že má zobáček  zapatlaný, ale pak jsem jej viděla v klidu sedět vedle jednoho z rodičů. Ach jo..ještě že na Makově to  do kladné nálady vyrovnává čapí rodinka se vším všudy..ZdenaT

Zdena J. reaguje:
 
25.06.2012 (14:07)

Tam to od začátku bylo celé nějak nalevačku. Když jsem koukala na stejně stará (nebo i mladší) mláďata z jiných hnízd (kukaj.sk, plinkout), tak byl znát čím dál větší rozdíl v kondici. To holandské mládě - ač samo - skoro nerostlo a bylo dost apatické.

ZdenaT reaguje:
 
25.06.2012 (14:18)

Škoda, že tam není nějaké fórum, že by se aspon dalo něco dovědět přes překladač. Jsem z toho nanic, malému jsem fandila, že o život zabojoval a tak to dopadlo..

Eva L.  email: evalend@centrum.cz reaguje:
 
25.06.2012 (14:42)

Ještě je jiskřička naděje, že to čápátko ochranáři odnesli do nějakého takového "holandského Makova" na vyléčení, i když nevím, nevím...Čápice tam teď bezradně stojí... Když už to hnízdo je uměle vybudované lidmi, tak ho měli pořádně upravit, vyčistit a nějak prohloubit už před příletem čápů na jaře, vajíčka i čapíci tam byli od začátku celí upatlaní v průvanu, každý kousek sena odfoukl vítr, protože na tom  placatém hnízdě není žádný důlek, který by je ochránil. Jsem z toho také rozhozená, tomu malému jsem fandila a držela palce.

ZdenaT reaguje:
 
25.06.2012 (15:02)

Ten kousek naděje, že mu třeba pomůžou, jak bude třeba a  vrátí jej nazpět (??), také ve mně vězí. Je to smutný pohled na hnízdo, kde čeká čápice. Dívala jsem se na archiv snímků, v 15,oo hodin mládě ještě jakž takž leželo normálně.Když jej brali z hnízda, bylo skutečně bez vlády? Tedy nerada to píši,ale visela mu hlavička s krkem dolů? Já jsem vedle, jak nemám jistotu. Ale jsou horší situace a týká se to lidí, musím si to tak v duchu říkat. 

Eva L.  email: evalend@centrum.cz reaguje:
 
25.06.2012 (15:33)

Když ty dva chlapíky vyvezla nahoru plošina, nejdříve odletěla čápice a mládě tam pořád leželo a jakoby spalo. Pak jeden z nich sáhnul mláděti na záda a pak na hlavičku, ale vůbec nereagovalo. V tu chvíli vypadalo přibližně stejně jako na archivu snímků v 15,oo.Hlavička dolů mu nevisela - jak ho bral z hnízda, vzal ho do náruče - podložil mu jednu ruku zespoda pod tělíčko a jednu pod hlavičku, tak se to nedalo poznat. Byla to blesková akce, několik vteřin,hned zase plošna odjela a za chvíli se čápice vrátila. 

Renda V. reaguje:
 
25.06.2012 (17:13)

Ach jo, ještě ráno jsem viděla, jak zobáčkoval do hnízda, vypadalo to, jakoby se snažil dostat něco do zobáčku a při tom jsem si říkala, jak vůbec neroste Cry. Nelíbil se mi jeho černý, upatlaný zobáček, až na hlavičku. Snad se jim ho drobka podaří zachránit, věřím tomu!

 
Ewa z Poznania w Polsce email: ewarzepka@onet.eu
Reagovat na příspěvek 
25.06.2012 (11:44)

Jesteśmy z córką zainteresowane tą samą sprawą co Pan Jarosław z Gliwic.

 
Jaroslaw - Gliwice email: jszwed@op.pl
Reagovat na příspěvek 
25.06.2012 (10:12)

jak przekazac datek z Polski ?

libor, makov reaguje:
 
25.06.2012 (19:39)

Dobrý den, pokud nás chcete podpořit, pošlete finanční příspěvek na náš účet:

č.ú. 643001349/0800 ČS.a.s. Písek   Variabilní symbol: 70952302

 

děkujeme!

libor, makov reaguje:
 
26.06.2012 (11:52)

ještě doplnění, DMS zprávy z ciziny posílat bohužel nejde.

 
Pozorovatelka z Jižní Moravy email: beskydskavila@seznam.cz
Reagovat na příspěvek 
25.06.2012 (09:59)

Dobrý den všem. Vypadá to, že se nejmladší čtvrtý čápíček krásně včlenil do rodiny, hezky s nimi papá, dokonce i starším sourozencům leckdy uzme sousto, pomáhá s úklidem podestýlky na hnízdě, bráškové mu probírají jemně pírka, tak snad to bude pokračovat i nadále dobře. Smile Nejstarší čápík se zase dnes vypravil ven z hnízda na průzkum okolí a když se vrátil tak nadšeně běhal po hnízdě a mával křídly a dokonce se mi zdálo, že donesl i kousek drnu v zobáčku na vylepšení hnízda Wink Jsou to šikulkové a dělají nám velkou radost. Makovští zachránci zvířat pomáhají nejenom zvířátkům, ale taky mnohým z nás, protože nám přináší do života radost, optimismus a pomáhají nám tak přenést se přes smutky v duši i bolesti na těle, přesně tak, jak píše paní Zira a mám to tak i já Wink Moc za to všechno děkujeme a moc fandíme celému Makovu - zvířecímu i lidskému Smile Přeji všem pěkný den - do Makova i ostatním pozorovatelům za monitorem PC Wink 

PS: Dopolední dění na hnízdě i s dnešním vykročením nejstaršího z mladých čápíků z hnízda je opět na facebooku Wink

Jana Brno reaguje:
 
25.06.2012 (13:23)

Připojuji se k předcházejícímu příspěvku, co se týče přínosu radosti a optimismu nám pozorovatelům. Člověka pohladí na duši, když vidí, že existují lidé, kteří se obětavě a dobrovolně věnují potřebným zvířátkům a další, kteří to dovedou ocenit. Velký dík všen na Makově.

libor, makov reaguje:
 
25.06.2012 (19:50)

děkujeme WinkWinkWink

 
Zira- email: zira-@seznam.cz
Reagovat na příspěvek 
25.06.2012 (07:37)

Dobré ráno! Čapí rodinku jsem objevila teprve před dvěma měsíci, od té doby je denně sleduji. Také jsem byla překvapená přírůstkem v hnízdě. Držím palce benjamínkovi!Smile Čapí rodinka mi pomohla překonat negativní období v mém životě. Vždy když přišel smutek, podívala jsem se na čapí rodinku a bylo zase fajn. Moc děkuji provozovatelům, že nám umožnili takový krásný zážitek. Provoz kamery určitě podpořím. Smile

 
J+M
Reagovat na příspěvek 
25.06.2012 (05:38)

Dobré ráno všem,máme velkou radost z toho,že už je celá čapí rodinka pohromadě a že nejmladšího mezi sebe dobře přijali.Docela by nás zajímalo jestli poznali že je jejich ?Jinak se z nás stali závisláci - Makov sledujeme každý den .Na přilepšenou posílámeDMS.

MARIE z Chvaletic reaguje:
 
25.06.2012 (06:52)

dobré ráno, přátelé.Smile Na hnízdě právě probíhá " ranní toaleta" rodičů i dětíSmile Benjamínek se snaží postavit na celé nožky a poznáme jej, pokud zrovna všichni sedí, pomalu jen tak, že má mezi černými peříčky na zadečku ještě pár bílých chloupkůCool Tak je pěkně " urostlý"Smile "v kolíbce" je 117 DMSLaughingVšem nám, zvířátkům i  přátelům Makova přeji pěkný denSmile

JR reaguje:
 
25.06.2012 (16:47)

Tak už se postavil !!! Skoro nebylo poznat, že je menší než sourozenci, poznala jsem to jen podle nožičky bez kroužku a bílého chmýří na zádech.

 
Pozorovatelka z Jižní Moravy email: beskydskavila@seznam.cz
Reagovat na příspěvek 
24.06.2012 (20:33)

Všechny čtyři čapí dětičky usnuly hezky pospolu na jedné hromádce a rodiče nad nimi hlídali, tak to vypadá, že začlenění nejmladšího čápíčka do jeho rodiny proběhlo úspěšně. Moc děkujeme panovi Šejnovi a ostatním "makovským" za neděli plnou krásných zážitků při sledování čapího hnízda a taky za to, jak krásně toho nejmladšího čápíka vypiplali, že už je skoro tak velký, jak jeho starší sourozenci. A abych nezapomněla ještě poděkování a pochvala pro pana Šejnu za krásné fotečky kompletní čapí rodinky, které jsou ve fotobance. Díky, dobrou noc a ať se Vám daří!

Janka reaguje:
 
24.06.2012 (21:31)

Díky za nádherný den plný příjemných změn, četla jsem Aktuality, krásné, díky Laughing

 
Pollux email: tontolives@hotmail.com
Reagovat na příspěvek 
24.06.2012 (19:57)

Dobrý večer. Smile What was the date that the incubator young stork hatched ?

Lydie  email: lydie.damborska@seznam.cz reaguje:
 
25.06.2012 (03:10)

Děkuji.

libor, makov reaguje:
 
25.06.2012 (19:54)

14.-.15.5.2012

|<   <<   1691, 1692, 1693, 1694, 1695  (1696)  1697, 1698, 1699, 1700, 1701   >>   >|

(1696 / 1864)TOPlist