ZÁCHRANNÁ STANICE ŽIVOČICHŮ


Záchranná stanice živočichů Makov byla založena v roce 1993 Českým svazem ochránců přírody. Je zařazena do Českým svazem ochránců přírody zřízené Národní sítě pro handicapované živočichy s působností pro správní obvody obcí s rozšířenou působností Blatná, Milevsko, Strakonice, Písek a Vodňany.

V areálu stanice je vybudováno 35 voliér s rozlohou 4000m². Stanice je rozdělena na tři části: expoziční, léčebná a rehabilitační a vypouštěcí. Přijímá veškeré poraněné, nemocné či jinak handicapované volně žijící živočichy, pečuje o opuštěná mláďata  a poskytuje jim odborné ošetření, léčení a umožňuje jejich návrat do vhodných biotopů.

Nedílnou součástí činnosti stanice je i environmentální výchova. V roce 2017 stanici navštívilo více než 10 tisíc lidí, převážně dětí. Ekocentrum Makov pro ně organizuje komentované prohlídky záchranné stanice i další program.

 

Nahlédnout do života záchranné stanice umožňují dvě webové kamery. Návštěvníci tak mohou sledovat 24 hodin denně jezírko a jeho obyvatele v léčebné části stanice, na jaře hnízdění handicapovaného páru čápů bílých nebo zimní krmítko.

 

 

 

areál ZSŽ Makov

areál záchranné stanice

 

 

Veterinární službu zajišťuje Veterinární klinika Písek, za což jí patří velký dík.

 

krmení mladé lišky

krmení mladé lišky

 

vydra v záchranné stanici

vydra v záchranné stanici

 

 

Na daném území stanice spolupracuje s hasičským záchranným sborem, Policií ČR a městskou policií při odchytech zraněných živočichů.

Spolupráce s policií

spolupráce s městskou policií při odchytu poraněné labutě

 

 

Sojka

strážník přivezl poraněnou sojku

 

ZÁCHRANNÁ STANICE ŽIVOČICHŮ MAKOV

NÁVŠTĚVNÍ HODINY:

PO, ST, PÁ, SO: 9 – 17 HOD

/v případě přítomnosti pracovníků záchranné stanice/

ÚT, ČT, NE – ZAVŘENO

PŘÍJEM ZVÍŘAT KDYKOLIV
TOPlist